Перебуваючи у лісі – остерігайтесь кліщів!

Андрій Заблоцький: Держлісагентство посилює боротьбу з незаконними рубками. Лише за останній тиждень провели 800 рейдів
19.06.2020
Впровадження FSC® національного стандарту для України обговорено в рамках дистанційного регіонального семінару
01.07.2020
 
Щорічно з настанням підвищення температури повітря активізується життєдіяльність кліщів, які можуть переносити спірохети Лайм-бореліоза. Їх називають ще лісовими, що вказує на місце їх проживання. Місця найбільшої концентрації енцефалітних є листяні і змішані ліси, з густим травостоєм, просіками, лісосмугами, край узлісся. Кліщі вологолюбні, тому їх чисельність найбільш велика в добре зволожених місцях. Важливо знати, що кліщі концентруються на лісових доріжках і стежках, порослих по узбіччях травою. Тут їх у багато разів більше, ніж в навколишньому лісі. Кліщ чіпляється і до декількох годин може повзати по людині або тварині, шукаючи місце для укусу.
 
Кліщі найактивніші у травні-червні, а також у серпні-вересні. Варто пам’ятати, що ці небезпечні комахи переносять інфекції. Щороку кількість українців, які заражаються інфекційними захворюваннями внаслідок укусу кліщів, збільшується.
 
Ідучи відпочивати на природу, пам’ятайте прості правила, які допоможуть уникнути укусу кліща.
Якщо ви зібралися на відпочинок на природі, одягніть краще світлий одяг (на ньому краще видно кліщів). Натомість слід не забувати про шкарпетки і віддавати перевагу закритому вбранню. Використовуйте також спеціальні аерозолі, які відлякують кліщів.
Після того, як ви прийшли з лісу, ретельно перевірте на наявність кліща такі частини тіла:
– під пахвами;
– у вухах та біля вух, на шиї;
– в середині пупка;
– у волоссі і біля нього;
Якщо вкусив кліщ, бажано не зволікати і звернутись у травмпункт. Там його дістануть і відразу передадуть у лабораторію на аналізи.
Якщо такої змоги немає, то варто обережно викрутити його пінцетом, ниткою або спеціальним гачком, який можна придбати в аптеці. Місце укусу обробити спиртом.
 
Перебуваючи на природі і, зокрема у лісі – будьте уважними та обережними!
 
 
Пресслужба
ДП «Хотинський лісгосп»