Робота працівників лісової охорони в зимовий період

Подаруй пташкам оселю
25.05.2018
Привітання з Днем працівника лісу
25.05.2018

Робота працівників лісової охорони та єгерської служби
ДП «Хотинське ЛГ» в зимовий період

 

Працівники лісової охорони та єгерської служби ДП «Хотинське лісове господарство», в зв’язку із похолоданням та великими сніговими заметами, виїхали до лісових годівниць із кормами для підгодівлі диких тварин.

В зимовий, сніжний період природніх кормів не вистачає, тому працівники лісової галузі вважають за потрібне проводити регулярну підгодівлю диких звірів.

Так, єгерська служба у 2017 році з літа заготовила 3,6 тони сіна, 500 штук кормових віників та закупила 8,0 тонн кукурудзи в качанах, вівса – 2,0 тони у місцевих аграріїв.

Лісівники лісгоспу в період складних погодніх умов також ведуть інтенсивне патрулювання лісових масивів для запобігання випадків лісопрорушень та браконьєрства.

Площа державного лісового фонду ДП «Хотинське лісове господарство» становить 16189 га, ліси розташовані на території трьох адміністративних районів: Хотинського, Новоселицького, Заставнівського. Організаційно підприємство розділено на п’ять лісництв: Рухотинське, Колінківецьке, Клішківецьке, Хотинське, Новоселицьке.

Основними обов’язками підприємства є забезпечення охорони, захисту, відтворення, підвищення продуктивності лісових насаджень, посилення їх корисних властивостей, проведення інших заходів відповідно до законодавства.

Основною проблемою підприємства є випадки незаконних рубок, браконьєрства, незаконні викиди побутових відходів, порушення правил пожежної безпеки.Так на виконання рішення колегії Держлісагенства України, та листа Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства «Щодо посилення заходів з охорони держлісфонду, боротьби з браконьєрством», в січні 2018 року на підприємстві була створена рейдова група, до складу якої входять начальник мисливського господарства, мисливствознавець, інженери відділу лісового господарства, старший єгер, керівником групи призначено головного лісничого лісгоспу.

Для більш ефективної роботи рейдової бригади закріплений службовий автомобіль, який обладнаний розпізнавальними знаками державної лісової охорони, та встановлено GPS – трекер який допоможе посилити контроль за роботою рейдової бригади.