Новорічні ялинки

Лісокультурні роботи
25.05.2018
Подаруй пташкам оселю
25.05.2018

Новорічні ялинки – під охороною!

 

Ми не можемо уявити Новий рік і Різдвяні свята без ялинки, прикрашеної яскравими вогниками, блискучими іграшками. Створюючи собі свято, навіть не задумаємося, що знищуємо зелені лісові красуні.

Ніхто не може залишитися байдужим до прекрасних струнких смерічок, пухнастих ялиць, різноманіття рослинного і тваринного світу. А яке чисте повітря, яка цілюща вода у джерелах Буковинських лісів.

Усім цим ми зобовязані природі, яка створила цей надзвичайний скарб, але щоб зберегти і приумножити багатства наших лісів, багато зусиль і праці докладали працівники ДП «Хотинське лісове господарство».

Працівники нашого лісгоспу приділяють надзвичайно багато уваги відтворенню та збереженню наших лісів і їх раціональному використанню. Одним із завдань працівників лісової охорони з наближенням нового року є охорона хвойних насаджень.

У випадку виявлення правопорушень на лісопорушників чекають штрафні санкції.

Так Постановою Кабінету Міністрів України № 665 затверджено такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу, із проведенням щорічної індексації.

Згідно з цією постановою, за одне незаконно зрубане в лісі хвойне деревце діаметром до 10 см сума шкоди складає 399,27 грн (відповідно діаметром 10,1 – 14 см – 733,50 грн, 14,1 – 18 см – 1806,24 грн).

Крім цього, згідно ст. 65 Кодексу України про адміністративне правопорушення, лісопорушник сплачує штраф у розмірі від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170 грн), а посадові особи від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (119-204). Отже за незаконно зрубану діаметром до 10 смлісопорушник буде платити 484 грн.

Лісівники Хотинщини звертаються до всіх громадян із проханням активно допомагати в охороні шпилькових молодняків від самовільної заготівлі новорічних ялинок.

Подбаймо про те, щоб залишити майбутнім поколінням не зруби і непотрібні зарослі, а повноцінні насадження, які будуть тішити серце майбутніх поколінь сотні років.

 

Провідний інженер Охорони та захисту лісу  П.Ю.Яковлєв